Dla porządku w biurze – etykiety foliowe

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako ewentualni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą nawet wyścig o w jaki sposób najlepiej wymyślną etykietę. I nie jest ważne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Mają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

Ażeby te efekty dostać, przeważnie nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” i tak dalej. Hasła te, by zostały widoczne są na tle jaskrawych barw, żeby w chwili obecnej rzucały nam się w oczy.

Jaka zatem jest różnica pośród etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie używa się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Priorytetowym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym wyjściem od tych foliowych, więc jeżeli już warunki przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, stosuje się papier. Analogicznie, o ile opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne okoliczności niekorzystne, polecam zastosować etykietę foliową by nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to bardzo ważne, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym nawet najmniejsza zmiana, czy także przerwa powoduje brak sposobności jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś proste i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.