Harmonia całego organizmu – filozofia życia

Leave a comment

Życie i zdrowie człowieka jest w dużym stopniu uzależnione od niego samego. Niestety wszyscy ludzie w większości przypadków o tym zapominają, a potem narzekają na zły stan zdrowia i stany depresyjne. Tymczasem już w XX wieku powstała filozofia, która może być swoistym lekiem na problemy współczesnego człowieka. Mam na myśli filozofię życia wellness.

Szkoła ta szczególny nacisk kładzie na umiejętność odpoczywania oraz dodatkowo relaksu. Zwraca również uwagę na znaczenie prawidłowego odżywiania się, szeroko rozumianą higieny ciała. Filozofia życia wellness zaleca regularną aktywność fizyczną. Ogólnie można powiedzieć, że chodzi o życie w harmonii całego organizmu. Filozofia ta wskazuje, że w życiu bardzo ważne jest zachowanie równowagi w gronie wszystkimi sferami działalności człowieka. Styl życia konkretnej chłopcy i dziewczęta powinien zaspokajać wszystkie jej potrzeby. Dlatego też powinna ona wsłuchać się sama w siebie, aby lepiej je poznać. W konsekwencji posiada to prowadzić do wzrostu wydajności w pracy, ale też bardziej efektywnego wypoczynku , a dodatkowo rozwoju życia towarzyskiego , a dodatkowo ogólnego zadowolenia z życia

Niestety, prawdziwe przesłanie tej filozofii zostało zagłuszone przez wszechobecną komercję. Promuje się obecnie wszelakiego rodzaju zabiegi kosmetyczne, a wręcz perfumy, które są reklamowane jako kompatybilne z filozofią życia wellness. Salony wellness są coraz popularniejsze, nic zatem dziwnego, że jest ich coraz więcej. Jednakże ichniejszym usługi przyczyniają się jedynie do dobrego samopoczucia w sensie fizycznym. Nie posiadają raczej trwałego wpływu na psychikę i stan ducha osoby, która korzysta z usługi lub produktu.