Internet i jego działanie – darmowe narzędzie

Nie wiecie, jakiej prędkości łączem dysponujecie? Chcielibyście się dowiedzieć, z jaką prędkością możecie pobierać różnego rodzaju pliku z serwisów internetowych? A może zwyczajnie postanowiliście sprawdzić, czy oczywiście płacicie za to, co zapisane zostało w umowie?

Właściwym sposobem, żeby wyjaśnić wszystkie wymienione wyżej kłopoty, jest tzw. speed test, czyli diagnoza Waszego połączenia z siecią Internet. Polega ona na tym, iż przez kilka-kilkadziesiąt sekund odpowiedni program imituje sytuację stuprocentowego użycia łącza, tak ażeby sprawdzić, jakie osiągi ma możliwość dostać. Powinno się jednakże pamiętać o jednej bardzo istotnej rzeczy. Otóż, podczas testu, gdy Wasze łącze jest sprawdzane, w tle nie powinien być uruchomiony żaden program, który korzysta z połączenia internetowego.

Tylko wówczas bowiem sprawdzona prędkość pobierania będzie adekwatna do tego, w jaki sposób jest rzeczywiście. Co więcej, za pomocą takiego testu można też sprawdzić, jakim dysponujemy uploadem. Jest to wskaźnik, który pokazuje, z jaką szybkością wysyłamy pliki do sieci. Informacja ta ma możliwość okazać się przydatna, gdy chcemy dowiedzieć się, ile czas zajmie nam, by „wgrać” interesujący nas plik na jeden z serwisów hostingujących bądź wtedy, gdy chcemy podzielić się z kimś przykładowo. naszym zdjęciem poprzez portale społecznościowe.

Prędkość internetu sprawdzić możemy na różne sposoby. Wystarczy pobrać i uruchomić odpowiedni program na naszym dysku albo, co jest bardziej komfortowe, korzystać z jednego z wielu serwisów, które taką usługę oferują poprzez przeglądarkę.

Zobacz tutaj: darmowe narzędzie.