Jakie zwierzę do domu

Leave a comment

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta potrafią być naszymi wrogami, ale mogą być również naszymi najlepszymi znajomymi. Tutaj wszystko zależy od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy potrafią być najlepszymi dobrymi znajomymi człowieka i właściwie każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty umieją chodzę własnymi ścieżkami i za kotami tak naprawdę przenigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które właściwie nigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, ażeby przestanie tego chcieć, może w każdej sytuacji od nas uciec. Wręcz gdy zagwarantujemy mu niezwykle wygodne legowiska i rewelacyjne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może po prostu zniknąć. Tymczasem z psami jest zupełnie inaczej. Psy są po prostu bardzo, niemniej jednak to bardzo wierne i one zwyczajnie nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione dobre warunki. Jeżeli więc zależy ci na tym, aby posiadać możliwość posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to nie gorzej wybrać psa. Koty możesz natomiast wybrać wówczas, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty po prostu chodzą swoimi ścieżkami nie powinno się ich przykładowo wyprowadzać na spacery, a z psem jest inaczej. Psy mają szczególnie niełatwo w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam po prostu nie może się należycie wybiegać. Tymczasem w sytuacji kotów nie ma tego kłopotu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Zobacz również: psy