Na co zwrócić uwagę, wybierając dewelopera?

Decydując się na zakup domu lub mieszkania, powinniśmy wziąć pod uwagę różnorakie oferty, tak aby wybrać najkorzystniejszą opcję. Warto zdawać sobie sprawę, że przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy wziąć pod uwagę kilka priorytetowych aspektów. Jeżeli już planujemy zakup mieszkania z rynku pierwotnego, musimy sprawdzić poprzednie realizacje, które wykonał deweloper żory.

Dzięki temu zyskamy wgląd w poprzednie inwestycje i będziemy mieli sposobność zapoznania się z opiniami innych klientów.
Co jeszcze trzeba sprawdzić przed kupnem mieszkania lub domu?
Gruntowne sprawdzenie inwestycji może nas ustrzec przed poważnymi rozterkami, też tymi finansowymi. Przede wszystkim powinniśmy odwiedzić stronę dewelopera i zapoznać się z informacjami na jego temat. Warto pamiętać również, że deweloperzy żory powinni posiadać doświadczenie na rynku nieruchomości, czyli zrealizowanych przynajmniej kilka większych projektów. Warto też zapoznać się z księgami wieczystymi a także pozwoleniami na budowę. Warto pamiętać, aby w czasie podpisywania umowy dokładnie sprawdzić wszystkie zapisy, w szczególności te dotyczące parametrów technicznych budynku czy mieszkania, jak też dotyczących terminów oddania i potencjalnych odszkodowań za ich przekroczenie. Warto dodać też, że domy od dewelopera żory przed podpisaniem odbioru wymagają dokładnego sprawdzenia. Dlatego na odbiór domu albo mieszkania w każdym momencie zabierajmy ze sobą umowy oraz plany, tak ażeby móc z uwagą sprawdzić rozmieszczenie instalacji elektrycznej a także wodno-kanalizacyjnej. Nie zapomnijmy też o sprawdzeniu szczelności okien i drzwi.

Zobacz: deweloper żory.