Na czas naprawy

Leave a comment

Zapewne wielu kierowców miało chociaż raz w życiu wątpliwą radość uczestniczenia w kolizji drogowej. Ludzie, którym taka sytuacja się przytrafiła, wiedzą ile nerwów kosztuje co najmniej niewielka stłuczka. Problemem jest nie tylko zniszczenie samochodu, niemniej jednak przede wszystkim strata czasu, jaka wiąże się co najmniej z procedurą ustalenia winnego i późniejszą naprawą pojazdy samochodowe. Pal sześć jeżeli już uszkodzenie jest niewielkie i da się zreperować podczas krótkiej wizyty w zakładzie blacharskim. W większości wypadków jednakże samochód wymaga bardziej trudnych napraw, które niestety wymuszają pozostawienie go w warsztacie na wiele dni,

Jeśli nie jesteśmy sprawcą kolizji to możemy liczyć na auto zastępcze. Wynajem z OC sprawcy to instytucja bardzo wygodna dla wszystkich, którym samochód jest niezbędny codziennymi. Mając bowiem bezpłatne auto zastępcze, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń czy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych np. z dojazdem do pracy. Powinno się natomiast pamiętać, że wraz z otrzymaniem pojazdy samochodowe zastępczego zobowiązujemy się do adekwatnego dbania o pojazd. Wiąże się to głównie z obowiązkiem zwrotu samochodu w stanie, jakim go otrzymaliśmy, czyli czystego i z odpowiednią ilością paliwa w baku.

Auta zastępcze są często wynajmowane dla nas z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem sprawcy albo z warsztatem, który dokonuje naprawy naszego pojazdu. Auto jakie otrzymujemy powinno posiadać parametry zbliżone do naszego. Jeżeli wypożyczalnia nie dysponuje właściwym pojazdem to z reguły zostanie nam przydzielony samochód lepszy.

Zobacz: auto zastępcze Kraków.