Niesamowita zabawa w latanie

Leave a comment

Czym są drony większość z nas już prawdopodobnie wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości , a ponadto nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To jednakże dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od swojego pierwowzoru odbiega tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu złudzenie, jakby w rzeczywistości był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To natomiast nie wszystko, ponieważ drony FPV są w znaczącej liczbie przypadków używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas trzeba przelecieć swoją maszyną konkretny stopień. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. Co więcej, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez ludzi na całym świecie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga zastosowania bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja pozwala na osiąganie bardzo dużych prędkości, a także powoduje że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko i wyłącznie w wyścigach, niemniej jednak także podczas wykonywania wszelkiego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez swoje okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i rzeczywiście uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Zobacz więcej: projektdron.com.pl.