Ogradzanie posesji – ogrodzenia

Leave a comment

Gdy już postawimy dom stajemy przed ważnym problemem – jakie ogrodzenie sprawdzi się przez długie lata?

Nim przystąpimy do wyboru materiałów polecam najpierw zastanowić się, jakie posiadamy oczekiwania w tym zakresie, a także jak dużym budżetem dysponujemy. Powinno się również pamiętać, że ogrodzenie powinno pasować do budynku, który stoi na posesji. Do przyszłościowego bungalowu nie będzie pasować płot z kutych ozdobnych profili, a willa w stylu angielskim nie koniecznie skomponuje się z najłatwiejszą siatką.

Z perspektywy budżetu należy przemyśleć, czy chcemy kompletne podwórko otoczyć ozdobnym ogrodzeniem, czy tylko front posesji – ze względów ekonomicznych w naszym kraju popularniejsze jest to drugie rozwiązanie.

Front posesji ozdabia się kamiennymi albo betonowymi słupami, między którymi montuje się ozdobne profile. W znaczącej liczbie sytuacji spotyka się również ogrodzenia z kamienia, a wyłącznie bramy i furtki projektuje się z lżejszych materiałów.

Do otoczenia reszty posesji można wykorzystać zwykłą siatkę rozpiętą między słupkami wbitymi w ziemię. Na podobnej zasadzie montuje się ogrodzenia panelowe, w których to profile umieszczane są między słupkami. Jest to rozwiązanie komfortowe i o kilka łatwiejsze do zamontowania. Panele znajdziemy przykładowo w katalogu usług/produktów firmy „Ogrodzenia Jarex”.

Projektując ogrodzenie posesji warto zdawać sobie sprawę o dobraniu pasującej bramy i furtki – powinny się one komponować z otoczeniem. Powinno się także sprawdzić, czy jest sposobność zamontowania zamka, domofonu, czy innych akcesoriów, które zwiększą nasze bezpieczeństwo.

Zobacz tutaj: Ogrodzenia panelowe skarżysko.