Poznaj ważne cytaty

Leave a comment

Kultura chrześcijańska ma wielu znakomitych przedstawicieli. Również we współczesnych nam czasach żyły chłopcy i dziewczęta cechujące się mądrością, otwartością i pokorą.
Jedną z takich postaci była Matka Teresa z Kalkuty, zakonnica, która prowadziła przytułki dla najuboższych. Na hasło – Matka Teresa cytaty – pojawia się w Internecie przeszło 97 tysięcy rezultatów. Przeglądając strony zawierające wypowiedzi błogosławionej możemy trafić na takie zdanie: 'Nie my kochamy biednych, lecz Chrystus; Chrystus uwielbia ich przez naszą firmę, ponieważ chce być cieleśnie blisko nich”. To przesłanie dla wierzących kompletne jest cichej pokory.
W naszym kraju też żyły wybitne osobistości, mogące być dla wielu osób autorytetami. Jedną z nich był ks. prof. Józef Tischner. Chrześcijański filozof pozostawił po sobie bogatą spuściznę. Wpisanie w wyszukiwarkę – Józef Tischner cytaty – owocuje przeszło 23 tysiącami rekordów. Jednak od ilości ważniejsza jest jakość czyli tekst. Filozof mówił mądre rzeczy w przystępny metodę. Przykładem niech będzie zdanie „Jeśli będziesz dobry, wówczas i Twoje uczynki będą bardzo dobre. Bo rewelacyjne drzewo rodzi bardzo dobre owoce”. Krótka recepta na dobre życie.
Inną cenną dla społeczeństwa postacią był poeta ks. Jan Twardowski. Jego wiersze niosą nadzieję i optymizm. A różne sentencje pełne są filozoficznej i chrześcijańskiej mądrości. Na hasło – ks Jan Twardowski cytaty – wyszukiwarka pokazuje ponad 35 tysięcy rezultatów. Na jednej ze stron można przeczytać „Bliscy boją się być blisko, żeby nie być dalej”. Zdanie to pokazuje jak dobrym obserwatorem był duchowny.
Poznawanie dorobku chrześcijańskich myślicieli czasami pomaga ludziom wyszukać i zrozumieć tajemnice codzienności.