Prowadzenie bloga online – profity i trudności

Leave a comment

Poszukując pobudzających ciekawość informacji w internecie bardzo łatwo można zbłądzić i znaleźć te nieprawdziwe. Jak więc szukać, czy może raczej gdzie tych dobrych, rzetelnych informacji? Przede wszystkim w miejscu, jakim jest blog z ciekawostkami, bowiem nie dość, że znajdziemy tam całą masę wiadomości, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia, to w większości przypadków jeszcze można odnaleźć tam masę przydatnych i nieprawdopodobnie obiektywnych informacji, których znalezienie w innym miejscu byłoby po prostu nawet nie tyle co niemożliwe, co raczej bardzo trudne.

Największym wyzwaniem przed którym stają zaczynający blogerzy, jest pozyskanie czytelników. Na nieszczęście, jeżeli nie jesteśmy znanymi aktorami, czy sportowcami, to uzyskanie dużego grona odbiorców na samym starcie, jest praktycznie niemożliwe. Mając to na uwadze, musimy poważnie podejść do tematyki reklamy i marketingu. Promocja nowego bloga online jest niemniej ważna, niż treść merytoryczna wpisów. Jeżeli już nie mamy pieniędzy lub czasu na tradycyjną rozpowszechnienie, w postaci płatnych reklam, to musimy zdać się na mniej popularne, niemniej jednak w wielu sytuacjach równie efektywne rozwiązania.
Przykładowo, jeżeli pisanie bloga to nasza domena, to możemy zaoferować swoje usługi innym użytkownikom prowadzącym blogi i portale internetowe. Tak forma promocja nosi miano wpisów gościnnych i polega na tym, że dany bloger tworzy treść na bloga lub do serwisu innego użytkownika w zamian za polecenie i link referencyjny. O ile czytelnika zainteresuje nasz styl, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że odwiedzi też naszego bloga. Powinno się jednakże pamiętać o tym, że taka metoda promocji jest skuteczna jedynie w przypadku, gdy umieszczamy nasze wpisy na portalach popularniejszych od naszego bloga internetowego. Innym podstawowym elementem, który decyduje o popularności bloga online, a zatem także o naszych zarobkach, jest jego tematyka. Nie ma większego sensu prowadzenie bloga online, który posiada już silną konkurencję. Do takich dziedzinie należą chociażby blogi modowe. O ile, nie czujemy się wyjątkowo mocni, to lepszym wyjściem będzie oryginalny blog z ciekawostkami. 
Warto zobaczyć: Portal informacyjny.
Zobacz także: komentarz z strony.