Tani program do JPK

Leave a comment

Jednym z najważniejszych zadań każdego przedsiębiorcy jest uczciwe rozliczanie podatku Vat. W ostatnim czasie na temat fałszerstw związanych z podatkiem Vat było realnie głośno, dlatego warto jak najdokładniej zająć się tą tematyką w swoim zakładzie produkcyjnym. Prawidłowe rozliczanie faktur jest fantastycznie kłopotliwe ze względu na ich ogromną ilość.

W ciągu miesiąca wasze przedsiębiorstwo może generować od kilkudziesięciu do kilkunastu tyś. faktur, które muszą zostać rozliczone przez waszych pracowników. Przy tak sporej skali bardzo łatwo jest się pomylić, niemniej jednak ten błąd może kosztować waszą firmę wręcz kilka tysięcy złotych. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje bardzo prosty sposób na całkowite wyeliminowanie błędów popełnianych przez człowieka. Specjalistyczny program do JPK samoczynnie rozlicza wszystkie faktury. Posiadając ten program już przenigdy nie spotkacie się z żadną, źle zaksięgowaną fakturą.
Program JPK jest fantastycznie łatwy w obsłudze, gdyż wystarczy jedynie zeskanować dokument. Na tej podstawie zostanie z uwagą rozliczona dana faktura, a wartość naliczonego albo odliczonego Vatu dodana do sumy z danego kwartału. Pod koniec kwartału będziecie mieli klarowną sytuację z danego okresu i wystarczy tylko wpłacić odpowiednie środki finansowe dla Fiskusa.  Jeśli do tej pory nie korzystaliście z żadnego, fachowego kodu do rozliczania faktur, to z całą pewnością warto w końcu zainwestować w niego swoje środki finansowe. Program JPK nie jest zbyt dużym wydatkiem, a znacząco ułatwi funkcjonowanie waszego przedsiębiorstwa.

Źródło informacji: program JPK.