Uwolnij się z więzów – unieważnienie małżeństwa

Leave a comment

Większość Obywateli Polski zawierając związek małżeński decyduje się na ślub konkordatowy, czyli połączenie ślubu kościelnego z cywilnym. Jednak statystyki pokazują, że coraz w większości przypadków małżeństwa przeżywają kryzys i się rozpadają. Ślub cywilny, jako umowa prawna, jeżeli już nie ma czynników utrudniających zakończenie związku, można unieważnić poprzez rozwód. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z rozwodem kościelnym.

Rozwód kościelny jest uzyskać fantastycznie niełatwo, ponieważ według edukacji kościoła, związek małżeński uświęcony sakramentem jest nierozerwalny. Świadczą o tym słowa powtarzane przez nowożeńców w trakcie ceremonii: „i że cię nie opuszczę aż do śmierci”. Przysięga małżeńska jest świętością.

Czy tak postawiona sprawa zamyka sprawę ostatecznie? Otóż nie. Istnieją mechanizmy, a też procedury kościelne, które pozwalają zdobyć stwierdzenie nieważności małżeństwa, a co za tym idzie, odzyskać wolność. Wbrew pozorom, dla wiele osób jest bajecznie istotne.

Pomoc prawną w rozwodzie kościelnym można otrzymać w odpowiednich placówkach prawniczych. Taką placówką jest kancelaria prawa kanonicznego. Pracują w niej specjaliści od prawa kościelnego, którzy znają wszystkie niuanse, procedury niezbędne w procesach rozwodowych. Ichniejszym wiedza jest niezbędna do osiągnięcia celu jakim jest rozwód.

Wybierając kościelny rozwód powinno się wziąć pod uwagę dosyć wysokie koszty postępowania, a ichniejszym pokrycie nie daje żadnej zapewnień na to, że sprawa zostanie załatwiona w zgodzie z naszymi oczekiwaniami. Potrzeba także cierpliwości.

Zobacz tutaj: adwokat kościelny.