Wybierz się do Berlina – organizacja przejazdów do Berlina

Leave a comment

Berlin to niesamowicie ładne miasto z bogatą, obfitą w kilka poważnych dla historii świata wydarzeń. Nie dziwi mnie zatem, że miasto te przyciąga dużo osóbe, a również jest odwiedzane przez ogromne liczby zwiedzających każdego roku.

Jednym z miejsc wartym odwiedzenie, zwłaszcza dla fanów sportu jest Olympiastadion. Stadion ten został wybudowany z okazji Igrzysk Olimpijskich, które nie odbyły się ze względu na wybuch I Wojny światowej. Ten sportowy obiekt zaprojektować Otto March, a przed Igrzyskami w 1936 nowy projekt stadionu wykonał Werner – syn Ottona. Kibice piłki nożnej na pewno zapamiętają ten stadion ze względu na niebywale emocjonujący finał Piłkarskich Mistrzostw Świata w 2006 roku, kiedy to Włochy pokonały Francję.

Następną bardzo istotną dla Berlina i Berlińczyków budowlą jest Reichstag – siedziba niemieckiego parlamentu. Budynek ten jest utrzymany w stylu neorenesansowym. Pożar w 1933 roku , a oprócz tego późniejsza II Wojna Światowa uszkodziły budynek, lecz w latach 60. XX wieku, został odbudowany i odnowiony.

Jednym z sekcji, który warto odwiedzić w Berlinie jest Kulturforum, czyli wielki ośrodek kultury i sztuki. Znajdują się tu muzea, biblioteki, filharmonia , a ponadto kilka innych kulturalnych obiektów.

Dla osób, które z różnorakich względów nie mogą dojechać do Berlina samochodem, przedstawiamy fenomenalną ofertę: Przejazd Szczecin Berlin , a dodatkowo przejazd Poznań Berlin. Dla bardziej wymagających turystów w spisie produktów/usług mamy także business class Poznan.

Nie pozostaje mi zatem nic innego, wyłącznie życzyć państwu podróży obfitującej w kilka pięknych i niezapomnianych chwil.

Sprawdź: przejazd Poznań Berlin.