Zestaw każdego ratownika 

Leave a comment

Zbliżający się okres wakacyjnym znaczy przede wszystkim wzmożony ruch na basenach oraz popularnych kąpieliskach. Właściwie każdy ten teren powinno się porządnie zabezpieczyć, by możliwe było bezpieczne wykorzystywanie z jeziora albo basenu przez znacząca większość ilość osób. Wyposażeniem basenów w niezbędny sprzęt ratunkowy zajmują się zewnętrzne firmy, które bardzo chętnie dostarczą cały potrzebny sprzęt.

Koniecznością basenu publicznego jest posiadacie odpowiedniego sprzętu ratowniczego w razie nieprzewidzianej sytuacji. Zasada ta tyczy się nie tylko i wyłącznie państwowych basenów, ale też prywatnych, mieszczących się w ekskluzywnych hotelach. W razie utonięcia, policja w pierwszej kolejności będzie sprawdzała wyposażenie ratunkowego znajdujące się na danym basenie. 
Na każdym basenie oraz dodatkowo budce ratownika na plaży musi się znaleźć bardzo dobry sprzęt medyczny zawierający zestaw pierwszej pomocy. Prędzej, czy w późniejszym czasie to właśnie ten sprzęt uratuje życie dla niejednego dziecka. Na nieszczęście rodzice nie zawsze są wstanie z dużą dokładnością upilnować swoje dzieci, dlatego ratownicy muszą być przygotowani na każdą ewentualność. Co roku w naszym kraju ginie kilkaset osób z powodu utonięcia, dlatego statystycznie taka sytuacja może zdarzyć się na każdym kroku. Warto więc upilnować, ażeby wasz basen lub prywatna plaża hotelowa była wyposażona w kluczowy i obowiązkowy sprzęt ratowniczy oraz medyczny. W ten sposób nie tylko i wyłącznie zabezpieczycie swoją firmę przed ewentualnymi rozterkami, ale również uratujecie niewinne, ludzkie życie, co jest wszak wartością największą. 

Sprawdź tutaj: medico.szczecin.pl