Dekoracje – pompony

W obecnych czasach dużą uwagę przywiązujemy do wizualnej oprawy wszelakiego rodzaju przyjęć i uroczystości. Coraz chętniej sięgamy po niebanalne ozdoby, przyciągające wzrok i dodające wnętrzom elegancji, a zarazem – lekkości.

Pompony z tiulu stały się w ostatnich latach de fakto hitem! Dzięki możliwości różnego ułożenia tiulu, pompony mogą przybierać rozmaitą postać: dużych, różanych kopuł, postrzępionych kulek, miękko układających się, pofalowanych warstw.

Takie pompony tiulowe idealnie sprawdzą się w roli dekoracji na przyjęciach weselnych – zarówno tych na sali, w jaki sposób i plenerowych. Tiul kojarzy się z romantyzmem, jest delikatny i elegancki. Najmodniejsze kolory dekoracji to pastelowa mięta, brudny róż, jasny błękit i przygaszone szarości oraz dodatkowo beże. Można zdecydować się na jeden kolor, lub połączyć ze sobą wiele różnorakich barw. Ciekawie wyglądają zbudowane z pomponów girlandy, albo duże, pojedyncze sztuki, zwisające z sufitu.

W jakich innych okolicznościach sprawdzą się takie ozdoby? Doskonale nadadzą się do udekorowania dziecięcego pokoju, lub do pokoju nastolatki, lubującej się w stylu glamour. Pomponów tiulowych chętnie używają fotografowie w sesjach zdjęciowych, przede wszystkim niemowlęcych, narzeczeńskich i ślubnych.

Ozdób w wersji mini można używać jako dodatek do stroju: świetnie sprawdzą się w roli broszki, nieco ożywiającej prostą sukienkę albo żakiet, doskonale wyglądają też przymocowane do opasek na włosy, albo przytwierdzone do czubków pantofli. Sposobów są prawie że nieograniczone i to, do czego wykorzystamy tiulowe dekoracje, zależy tylko od mojej wyobraźni.