Kapela na wesele – wesele i zespół muzyczny

Jednym z większych stresów przyszłych małżonków jest kwestia zapewnienia weselnikom dobrej, niezmąconej niczym zabawy. Dzień wesela ma być momentem radosnym, okraszonym muzyką i rozrywkami, dlatego decyzje o jego kulturalnej oprawie podejmuje się z dużym wyprzedzeniem. To, na jaki zespół weselny zdecyduje się para, ma możliwość zaważyć na powodzeniu całego przedsięwzięcia. Na szczęście usługi tego rodzaju są tak różnorakie, że prawie każdy powinien bez kłopotu odnaleźć odpowiednią kapelę.

Czasy, kiedy ślubny repertuar dominowały utwory disco-polo minęły już dawno, a na rynku działa bardzo wiele składów oferujących zabawę „wyższych lotów”. Zespół na wesele, który grać będzie standardy jazzu, rock&rolla czy polskiego rocka to również wyjście uniwersalne, pozwalające wyszaleć się osobom z różnorakich pokoleń i o zróżnicowanych gustach. Świetnym i oryginalnym pomysłem jest wprowadzenie na weselne przyjęcie elementów regionalnych. Przyśpiewki góralskie, skoczne mazurki, dostojne polonezy urozmaicą oprawę muzyczną, a przy okazji przypomną o bogatej historii rodzimej kultury ludowej.

Kiedy pośród zaproszonych gości ulokowana jest znaczna grupa młodych ludzi, można również pomyśleć żeby, zespół muzyczny dzielił się pracą z DJ-em, puszczającym z płyt najnowsze, chwytliwe kawałki.

Według internetowych źródeł o rezerwację dokładnie określonej grupy postarać się należy nawet kilka miesięcy przed ślubem. Zanim dojdzie do podpisania umowy i przekazania zadatku, warto poprosić kapelę o „próbkę możliwości” lub chociaż udostępnienie spisu możliwych do utworzenia utworów. Powinno się pamiętać, ażeby doprecyzować również sprawy powiązane z wyżywieniem i transportem członków zespołu. Nieocenioną poradą w przypadku dylematów okazują się (jak za każdym razem) internetowe fora, gdzie pełno jest opinii dotyczących weselnych bandów, wodzirejów i muzykantów.

Sprawdź: zespół muzyczny Kruszwica.