Natura na problemy zdrowotne

Leave a comment

Boli Cię głowa? Weź tabletkę! Zbliżają się święta? Spokojnie, jedz do pragnie! W końcu później będzie można połknąć w pełni „naturalny”, reklamowany w telewizji suplement diety. Przeziębienie? Wystarczy rozpuszczalny środek rano, syrop po południu, tabletka wieczorem… Rzadko zastanawiamy się, czy łykając kolejne środki nie wyrządzając sobie więcej szkody, niż pożytku dla zdrowia. A wszakże powodem bólu głowy może być niedostateczna ilość snu lub niedobory witamin, spowodowane złą dietą. Zamiast przejadać się i łykać tabletki wspomagające trawienie, można zjeść lżej, a po kolacji wybrać się z familią na dłuższy spacer. A organizm może nie przyjmować składników odżywczych z powodu zakwaszenia.

Terapie naturalne proponują całkiem odwrotne podejście do zdrowia. Pierwszą zasadą jest profilaktyka i dotarcie do źródła. To, co nas żywi, ma możliwość być również naszym lekarstwem – opierając się na tym stwierdzeniu, terapie naturalne proponują przekształcenie diety.

Terapia naturalnymi środkami, ziołami, mieszankami, była znana od wieków. Lekarstwa produkowane w laboratoriach są powszechne od ostatniego stulecia. Dziwi więc określenie naturalnych terapii „medycyną alternatywną”. To teraz obietnica zdrowia z laboratorium powinna być nazywana „alternatywą” – do naszego pierwotnego stanu – stanu zdrowia, wynikającego z dobrej diety i aktywnego trybu życia.

Kilka propozycji na powrót do zdrowia znajdziemy na stronie strefaterapiinaturalnych.pl. Na stronę powinny zajrzeć mężczyźni i kobiety zainteresowane odchudzaniem, stałą zmianą diety, odkwaszaniem, konsultacjami dietetycznymi, zmianą na lepsze ogólnego stanu swojego zdrowia.