Obrót spółkami – sprzedam spółkę z o.o.

Leave a comment

Dużo osób pewnie zastanawia się dlaczego w internetowych portalach ogłoszeniowych pojawia się pełno ofert, których przedmiotem jest sprzedaż gotowych, zarejestrowanych spółek handlowych. Okazuje się, że korzyści płynące z takiego rozwiązania potrafią być w całości spore.

Praktycznie w każdym znanym portalu z anonsami da się wyszukać ogłoszenia typu sprzedam spółkę albo kupię firmę z historią. Jest to zagadnienie bardzo interesujące, bowiem często zainteresowaniem cieszą się nawet spółki zadłużone. Kupno gotowej i zarejestrowanej działalności gospodarczej wiąże się natomiast z szeregiem ułatwień i daje możliwość zaoszczędzić zupełnie sporo czasu i nerwów związanych z biurokratycznymi bataliami. Wyjątkowo popularne są firmy ze stolicy. Dobrze jest jednak, gdy gotowa spółka warszawski adres posiada już od lat, dzięki czemu może legitymować się taką historią, która pozwoli na błyskawiczne zawieranie umów z największymi rynkowymi graczami, bowiem budzi wzmacnia ona wiarygodność w oczach tych kontrahentów. Jeżeli już chodzi o ceny takich operacji, chłopcy i dziewczęta tworzące firmy dla zarobku z pewnością dobrze na tym wychodzą. Nie jest jednakże to interes oczywisty, ponieważ jakby nie patrzeć – spółki nie są towarem jak prawie każdy inny. Należy pamiętać, że jeżeli już chodzi o zarobkowe zakładanie spółek Warszawa jest do tego najlepszym miejscem, gdyż jest to największy rynek w kraju.

Operacje te są całkowicie legalne, a organy kontrolne państwa nie powinny zgłaszać tutaj żadnych uwagi. Grunt, ażeby spółki sprzedawać osobom pewnym, nie budzącym podejrzeń.

Zobacz: sprzedam gotową spółkę.