Szukam pożyczki

Leave a comment

Jeśli jesteśmy zadłużeni już na tyle, że ściga nas komornik, wtedy poprawnie jest skonsolidować wszystkie kredyty, które nie trafiły jeszcze do komornika. Należy również spieniężyć ten majątek, który można sprzedać na obecną chwilę z zyskiem. Można również zapożyczyć się prywatnie – u rodziny, znajomych lub w firmach, które udzielają pożyczek dla zadłużonych.

Firmy, które udzielają pożyczek dla zadłużonych w znaczącej liczbie sytuacji niestety wpędzają dłużników w jeszcze większe kłopoty finansowe i powodują tak zwaną spiralę zadłużenia. Dlatego zanim podpiszemy umowę pożyczki od firmy, która ratuje nas z opresji, należy zanieść ją do prawnika, który specjalizuje się w kredytach i umowach cywilnych.

O ile jednakże nie chcemy wiązać się z żadną prywatną osobą ani firmą, powinno się wpisać w wyszukiwarkę: „szukam pożyczki“, odmówić zaklęcie i spostrzec co się zdarzy. Prawdopodobnie nic.

Od niedawna też firmy pozabankowe, które dotąd specjalizowały się w udzielaniu chwilówek, oferują wyżej oprocentowane kredyty na długi czas, na większe kwoty. Są to pożyczki pozabankowe wyprofilowane stricte pod klienta zadłużonego, który nie ma już wyjścia i musi pożyczyć z jakiegokolwiek źródła pieniądze, aby uniknąć licytacji komorniczej.

Ostatnia możliwość, jaka jest dla osób maksymalnie zadłużonych i zdesperowanych w szukaniu nowych pieniędzy to pożyczki pod zastaw. Ogłoszenia pożyczki pod zastaw znajdziemy w prasie. Jest to niebezpieczna forma pożyczania i powinna zostać przygotowana tylko w ostateczności. Zastawiając coś wartościowego, zyskamy zwykle mało i nasza sytuacja się pogarsza.

Sprawdź: ogłoszenia pożyczki.