Tworzenie witryn – projektowanie stron www

Strona internetowa pełni dziś bardzo wiele funkcji. Może być miejscem, do którego zagląda się tylko dla rozrywki i informacji ze świata, ale w pewnych sytuacjach odgrywa też rolę jedynej oficjalnej wizytówki firmy lub chłopcy i dziewczęta.

Z powodów wymienionych we wstępie, w trakcie procesu pisania serwisu internetowego trzeba kierować się wieloma znanymi w branży zasadami. Głównie projektowanie stron www powinno opierać się na standardach optymalizacji stron wyznaczonych przez fachowców z branży SEO. Dzięki temu już na wstępie witryna będzie zrealizowana do dużo ważniejszych działań związanych z pozycjonowaniem. Chodzi tutaj głównie o jakość kodu strony, ale też o takie dylematy jak rozmieszczenie widgetów i innych elementów mających służyć użytkownikowi. W większości sytuacji bowiem użytkownik globalnej sieci intuicyjnie wyszukuje konkretnych treści w danym miejscu na stronie i ważne jest, żeby je tam znalazł. Druga sprawa związana jest z aspektami czysto wizualnymi. Projektowanie stron internetowych mających być sieciową wizytówką przedsiębiorstwa nie ma możliwość opierać się na niedużo komfortowych kontrastach kolorystycznych, które po paru minutach odstraszają czytelnika. W interesie zarówno firmy jak i webmastera leży to, aby osoba pozostała na stronie w jaki sposób najdłużej.

Nie można także zapominać o aktualnym aktualizowaniu witryny , a oprócz tego odpowiadaniu na maile i pytania. Nie ma nic gorszego niż czytelnik albo ewentualny klient, który nie może doczekać się odpowiedzi na nurtujące go problemy. Zadbanie o wszystkie te rzeczy w fazie projektowania umożliwia na uniknięcie sporych problemów później.

Sprawdź tutaj: projektowanie stron www Konin.