Wybierz dobry rower

Leave a comment

Końca zimy wprawdzie póki co nie widać, niemniej jednak może się wydawać, że to już ostatni dzwonek, żeby kupić rower po promocyjnej cenie. Nie od dnia dzisiejszego wszakże wiadomo, że przed sezonem ceny potrafią być dużo niższe niż w jego trakcie.

Zaczynając rozmyślanie na temat zakupu nowego „bicykla” powinno się odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – rower górski, rower miejski, a może crossowy ? Ten 1szy bez wątpienia przyda się kiedy będziemy chcieli poruszać się po bezdrożach. Wybierając MTB warto oczywiście wziąć pod uwagę rozmiar kół. W ostatnich latach prawdziwą furorę zrobiły rowery na 29-cio calowych kołach, a w ostatnim czasie coraz bardziej popularne robią się koła mające 27.5 cali. Użytkownicy chwalą sobie jazdę na takich jednośladach i w wielu sytuacjach twierdzą, że do klasycznych 26-stek już całkiem prawdopodobne, że nie wrócą. Warto natomiast własnymi siłami przetestować różnicę, bo jak wiadomo – co człowiek, to opinia.

Jeżeli jednakże głównie poruszamy się po mieście i cenimy sobie komfort, to nie powinniśmy posiadać najmniejszych sugestie i wybór powinien paść na rower miejski. A może natomiast cross? Jeśli nie potrafimy jednoznacznie zdecydować się na którąś z wymienionych wyżej opcji, to można skusić się aktualnie na crossa.

Sklep stacjonarny, czy może sklep z rowerami w Internecie ? Przymiarka w tym pierwszym na pewno nie zaszkodzi, niemniej jednak w wielu przypadkach i tak zapewne zdecydujemy się na zakup w tym drugim. Cena to wszakże wciąż czynnik decydujący, a taniej w większości jest przecież w internecie. Kupując jednoślad polecam się również zaopatrzyć w akcesoria do rowerów. Lampki, czy kask to absolutne minimum!

Sprawdź: rowery miejskie damskie.