Harmonia całego organizmu – filozofia życia

Leave a comment

Życie i zdrowie człowieka jest w dużym stopniu uzależnione od niego samego. Niestety kobiety i mężczyźni w zdecydowanej większości przypadków o tym zapominają, a potem narzekają na zły stan zdrowia i stany depresyjne. Tymczasem już w XX wieku powstała filozofia, która może być swoistym lekiem na dylematy współczesnego człowieka. Mam na koncepcji filozofię życia wellness.

Szkoła ta szczególny nacisk kładzie na umiejętność odpoczywania , a ponadto relaksu. Zwraca także uwagę na znaczenie prawidłowego odżywiania się, szeroko rozumianą higieny ciała. Filozofia życia wellness zaleca regularną aktywność fizyczną. Ogólnie można powiedzieć, że chodzi o życie w harmonii całego organizmu. Filozofia ta wskazuje, że w życiu najbardziej istotne jest zachowanie równowagi w gronie wszystkimi sferami działalności człowieka. Styl życia konkretnej mężczyźni i kobiety powinien zaspokajać wszystkie jej potrzeby. Dlatego też powinna ona wsłuchać się sama w siebie, aby lepiej je poznać. W konsekwencji ma to prowadzić do wzrostu wydajności w pracy, ale także bardziej funkcjonalnego wypoczynku , a oprócz tego rozwoju życia towarzyskiego , a oprócz tego ogólnego zadowolenia z życia

Niestety, prawdziwe przesłanie tej filozofii zostało zagłuszone przez wszechobecną komercję. Promuje się właśnie przeróżnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, a nawet perfumy, które są reklamowane jako zgodne z filozofią życia wellness. Salony wellness są coraz popularniejsze, nic zatem dziwnego, że jest ichniejszym coraz więcej. Jednak ichniejszym usługi przyczyniają się jedynie do dobrego samopoczucia w sensie fizycznym. Nie posiadają raczej trwałego wpływu na psychikę i stan ducha mężczyźni i kobiety, która korzysta z usługi albo produktu.