Jak sprawdzić dewelopera?

Decydując się na zakup domu albo mieszkania, musimy wziąć pod uwagę różnorakie oferty, tak ażeby wybrać najkorzystniejszą opcję. Warto mieć na uwadze, że przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Jeśli planujemy zakup mieszkania z rynku pierwotnego, musimy sprawdzić poprzednie realizacje, które wykonał deweloper żory.

Dzięki temu zyskamy wgląd w poprzednie inwestycje i będziemy mieli sposobność zapoznania się z opiniami innych klientów.
Co jeszcze należy sprawdzić przed kupnem mieszkania lub domu?
Gruntowne sprawdzenie inwestycji może nas ustrzec przed poważnymi rozterkami, także tymi finansowymi. Przede wszystkim musimy odwiedzić stronę dewelopera i zapoznać się z informacjami na jego temat. Warto wspomnieć także, że deweloperzy żory powinni posiadać doświadczenie na rynku nieruchomości, czyli zrealizowanych przynajmniej kilka większych projektów. Warto również zaznajomić się z księgami wieczystymi a także pozwoleniami na budowę. Warto mieć na uwadze, ażeby w czasie podpisywania umowy dokładnie sprawdzić wszystkie zapisy, szczególnie te dotyczące parametrów technicznych budynku czy mieszkania, jak także dotyczących terminów oddania i potencjalnych odszkodowań za ich przekroczenie. Warto mieć na uwadze także, że domy od dewelopera żory przed podpisaniem odbioru wymagają dokładnego sprawdzenia. Dlatego na odbiór domu albo mieszkania zawsze zabierajmy ze sobą umowy a także plany, tak by móc z dużą dokładnością sprawdzić rozmieszczenie instalacji elektrycznej a także wodno-kanalizacyjnej. Nie zapomnijmy także o testom szczelności okien i drzwi.

Sprawdź tutaj: domy od dewelopera żory.