Odwiedź Berlin – przejazd do Berlina

Leave a comment

Berlin to niesamowicie śliczne miasto z bogatą, obfitą w wiele niebagatelnych dla historii świata wydarzeń. Nie dziwi mnie więc, że miasto te przyciąga wiele osóbe, a też jest odwiedzane przez ogromne liczby zwiedzających każdej osoby roku.

Jednym z miejsc wartym odwiedzenie, priorytetowo dla fanów sportu jest Olympiastadion. Stadion ten został wybudowany z okazji Igrzysk Olimpijskich, które nie odbyły się ze względu na wybuch I Wojny światowej. Ten sportowy obiekt zaprojektować Otto March, a przed Igrzyskami w 1936 nowy projekt stadionu wykonał Werner – syn Ottona. Kibice piłki nożnej bez wątpienia zapamiętają ten stadion ze względu na fantastycznie emocjonujący finał Piłkarskich Mistrzostw Świata w 2006 roku, kiedy to Włochy pokonały Francję.

Następną bardzo ważną dla Berlina i Berlińczyków budowlą jest Reichstag – siedziba niemieckiego parlamentu. Budynek ten jest utrzymany w stylu neorenesansowym. Pożar w 1933 roku oraz dodatkowo późniejsza II Wojna Światowa uszkodziły budynek, lecz w latach 60. XX wieku, został odbudowany i odnowiony.

Jednym z obszarów, który warto odwiedzić w Berlinie jest Kulturforum, czyli wielki ośrodek kultury i sztuki. Ulokowane są tu muzea, biblioteki, filharmonia oraz dodatkowo wiele innych kulturalnych obiektów.

Dla osób, które z różnych względów nie mogą dojechać do Berlina samochodem, przedstawiamy świetną ofertę: Przejazd Szczecin Berlin , a oprócz tego przejazd Poznań Berlin. Dla bardziej wymagających turystów w ofercie posiadamy także business class Poznan.

Nie pozostaje mi więc nic innego, wyłącznie życzyć państwu podróży obfitującej w kilka pięknych i niezapomnianych chwil.

Sprawdź: przejazd Berlin Poznań.