Smaczna gruzińska kuchnia

Wielu z nas szuka nowych smaków odwiedzając restauracje serwujące dania z różnorakich zakątków świata. Coraz większą popularnością cieszy się kuchnia gruzińska. Gruzja to kraj słynący z soczystych pomidorów, melonów winogron, jak także bakłażanów.

W związku z tym kuchnia tego kraju odróżnia się aromatycznymi przyprawami, świeżymi warzywami i owocami, jak także znakomitymi mięsami takimi jak baranina.
Gruzińska kuchnia – co warto wiedzieć?
Restauracja gruzińska Warszawa oferuje dania pochodzące z tego rejonu świata, które wyróżniają się dodatkami takimi jak czosnek, ocet, orzechy włoskie czy nasiona granatu. Co więcej dla kuchni gruzińskiej charakterystyczne są również zioła, dzięki czemu potrawy mają wyrazisty wyjątkowy smak. Wszyscy ci, którzy mieli okazję spróbować tradycyjnych gruzińskich potraw, w zgodzie potwierdzają, że jest to kuchnia unikalna, której nie można pomylić z żadną inną. Znawcy historii kuchni gruzińskiej, wskazują, że jej korzenie sięgają kuchni indyjskiej. Dlatego też ogromne znaczenie aromatycznych przypraw w przyrządzaniu posiłków. Dania na wynos są rozwiązaniem w obecnej sytuacji, gdy nadal dostęp do restauracji jest utrudniony albo po prostu niemożliwy. Nie musimy się natomiast obawiać, ponieważ potrawy podawane w tej formie, są identyczne, jak te serwowane na miejscu. Kuchnia gruzińska słynie z ostrej pasty z czerwonej papryki, która jest podawana z dodatkiem ziół. Charakterystyczną przekąską jest chaczapuri czyli zapiekany placek, który nadziewany jest serem.

Dodatkowe informacje: Dania na wynos Warszawa.