Smaczne potrawy

Leave a comment

Któż z nas nie lubi jeść? Poprawnie przyrządzone, smaczne potrawy sprawiają, że prawie każdy poczuje dręczące go uczucie głodu. Jedzenie od setek lat jest przez ludzkość celebrowane i towarzyszy wszelkim uroczystościom, nie sposób więc rzec, jakoby było ono jedynie źródłem wymaganej do życia człowiekowi energii. Jest też, w sporej mierze, zwyczajnie przyjemnością.

Gusta są różnorodne – jeden pragnie zjeść sałatkę owocową, drugi ubóstwia wszelkiego rodzaju ciasta, ciastka i cukierki, a dla jeszcze innego ulubionym daniem jest zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym i serem. Bogactwo smaków, jakie oferuje nam powszechnie dostępne pożywienie, jest ogromne, prawie każdy więc bez wątpienia znajdzie w gronie nich coś, co doskonale wpasuje się w jego upodobania (sprawdź: zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym i serem).

Wspólne spożywanie posiłków jest częstokroć celebrowane. Najlepsze przepisy na doskonałą kolacje we dwoje mnożą się zarówno w Internecie, jak i w książkach kucharskich. Któż żeby gdyż nie chciał zaskoczyć ukochanej osoby niesamowicie smaczną, własną pracą przygotowaną kolacją, uwieńczoną dodatkowo przepysznym deserem?

Spożywanie nadmiernej ilości smacznych dań, choćby niezaprzeczalnie przyjemne, nie jest jednak bardzo dobre dla naszego zdrowia. Jeżeli zdarzy nam się przybrać na wadze, a ulubione spodnie przestaną się dopinać, pomóc może dieta na płaski brzuch i trochę ruchu. Ciężko jednakże zdarza się, że odmówić sobie kolejnego kawałka słodkiego ciasta czy też dokładki pysznego obiadu. Jedzenie jest gdyż ogromną przyjemnością, a rezygnowanie z niej wymaga niekiedy mnóstwa silnej woli.

Zobacz: przepisy diety dukana.