Piękne wnętrza

Leave a comment

Jaka musi być osoba, która kandyduje na studia, po których można zostać projektantem wnętrz? Przede wszystkim musi to być osoba, która ma uzdolnienia plastyczne. Jest to warunek bezwzględnie konieczny do spełnienia. Niełatwo wyobrazić sobie osobę, która nie posiada żadnego zmysłu estetycznego na studiach, a też w późniejszym zawodzie. Same studia też pozwalają z powodzeniem kształtować wrażliwość artystyczną, ale jednocześnie też pozwalają projektantowi nabyć obycia w pracy nad danymi technicznymi. Właściwie każdy projektant wnętrz musi ponieważ współpracować ściśle z architektem. Architektura wnętrz jest powiązana z tradycyjnie pojmowaną architekturą.

Pomimo wszystko projektant wnętrz będzie miał kilka kontaktów z klientami. To w tej chwili umiejętność dogadania się z klientem, przededukowanie jego wymagań, a też odczytywanie jego natury będzie pomocne w pracy codziennej mężczyźni i kobiety, która będzie projektantem wnętrz. Wnętrza muszą współgrać z mieszkańcami, muszą się wpisywać w ichniejszym temperamenty. Projektowanie wnętrz nie opiera się tylko i wyłącznie na realizowaniu wizji projektanta. Dlatego w chwili obecnej świetny projektant wnętrz będzie potrafił współpracować z klientami, zamiast zamykania się w własnej pracowni.

Co ważne, żaden architekt, analogicznie jak projektant wnętrz nie ma limitowanego czasu pracy, nie jest to praca, którą kończy się po szesnastej. Dlatego konieczne jest posiadanie dużego samozaparcia, ażeby móc pracować. Architektura wnętrz, dokładnie tak samo jak aranżacja wnętrz to zawód, który wymaga poświęceń kiedy zaczyna się projekt. Powinno się umieć doprowadzić go do końca.

Więcej: architekt Dąbrowa Górnicza.