Poznaj ważne cytaty

Leave a comment

Kultura chrześcijańska posiada wielu znakomitych przedstawicieli. Też we współczesnych nam czasach żyły osoby cechujące się mądrością, otwartością i pokorą.
Jedną z takich postaci była Matka Teresa z Kalkuty, zakonnica, która prowadziła przytułki dla najuboższych. Na hasło – Matka Teresa z Kalkuty cytaty – pojawia się w Internecie przeszło 97 tysięcy rezultatów. Przeglądając strony zawierające wypowiedzi błogosławionej możemy natrafić na takie zdanie: 'Nie my kochamy biednych, lecz Chrystus; Chrystus kocha ichniejszym przeze mnie, ponieważ chce być cieleśnie blisko nich”. To przesłanie dla wierzących całe jest cichej pokory.
W naszym kraju także żyły wybitne osobistości, mogące być dla wielu osób autorytetami. Jedną z nich był ks. prof. Józef Tischner. Chrześcijański filozof pozostawił po sobie bogatą spuściznę. Wpisanie w wyszukiwarkę – Józef Tischner cytaty – owocuje przeszło 23 tysiącami rekordów. Jednak od ilości ważniejsza jest jakość czyli treść. Filozof mówił mądre rzeczy w przystępny metodę. Przykładem niech będzie zdanie „Jeśli będziesz dobry, wówczas i Twoje uczynki będą rewelacyjne. Bo dobre drzewo rodzi rewelacyjne owoce”. Krótka recepta na dobre życie.
Inną cenną dla społeczeństwa postacią był poeta ks. Jan Twardowski. Jego wiersze niosą nadzieję i optymizm. A różnorakie sentencje kompletne są filozoficznej i chrześcijańskiej mądrości. Na hasło – Jan Twardowski cytaty – wyszukiwarka pokazuje ponad 35 tysięcy wyników. Na jednej ze stron można przeczytać „Bliscy boją się być blisko, żeby nie być dalej”. Zdanie to pokazuje jak dobrym obserwatorem był duchowny.
Poznawanie dorobku chrześcijańskich myślicieli nierzadko pomaga ludziom znaleźć i zrozumieć tajemnice codzienności.