Usługi pogrzebowe

Leave a comment

Praca w zakładzie pogrzebowym na nieszczęście niesie ze sobą oczywiste obciążenie psychiczne, dlatego nie właściwie każdy nadaje się do tego, aby świadczyć usługi pogrzebowe Warszawa. Zarobki w zakładach pogrzebowych są bardzo zróżnicowane – głównie zależą od miejsca wykonywania tego typu działalności, a także od tego jaka jest rywalizacja na rynku.

Każdy zakład pogrzebowy Warszawa musi przewozić zwłoki – z domów i hospicjów , a oprócz tego szpitali i miejsc wypadków do kostnicy lub Zakładów Medycyny Sądowej. Następnie zwłoki są przewożone do zakładów pogrzebowych, gdzie ciała są przygotowywane do pogrzebów. Usługi pogrzebowe Warszawa obejmuję przygotowanie ceremonii pogrzebowej od początku do końca: dokonywanie formalności na cmentarzu, przewożenie ciała, kontakt z familią, współpraca z prokuratorem…

Przygotowywanie zmarłego do jego swojego pogrzebu obejmuje mycie ciała, czyszczenie zanieczyszczeń, odtwarzanie zniszczonej twarzy, a także ubieranie nieboszczyka. Nieprawdą i mitem jest, że ażeby założyć ubranie na zmarłego potrzebne jest połamanie mu kości. Kiedyś prawdopodobnie tak się robiło, niemniej jednak dziś za naruszenie ciała zmarłego dom pogrzebowy Warszawa może doczekać się procesu. Konieczne jest też przygotowanie wyrazu twarzy zmarłego tak, ażeby bliscy na pogrzebie nie przeżywali dodatkowej traumy. Oczy powinny być zasłonięte, a usta zamknięte.

Prawie każdy pracownik zakłady pogrzebowego musi liczyć się niestety też z tym, że będzie kopał doły pod groby, a nie jest to łatwe w czasie zimy, kiedy ziemia jest zamarznięta.

Zobacz: usługi pogrzebowe Warszawa.